Najlepšie zápasy Slovenska v histórii

Pripomeňte si s nami tie najlepšie zápasy našej futbalovej reprezentácie v histórii.

#1 Slovensko – Taliansko 3:2 (1:0)

25. Vittek 1:0, 73. Vittek 2:0, 81. Di Natale 2:1, 89. Kopúnek 3:1, 92. Quagliarella 3:1

24.06.2010 – Majstrovstvá sveta vo futbale 2010 – zápas v skupine
Ellis Park Stadium, Johannesburg, Južná Afrika

Posledný zápas v základnej skupine sme museli vyhrať, aby sme postúpili do osemfinále. Taliansku stačila remíza a bolo považované za veľkého favorita. Výhrou sme získali druhé miesto v skupine a právo zahrať si s Holandskom v osemfinále (1:2).

#2 Slovensko – Španielsko 2:1 (1:0)

17. Kucka 1:0, 82. Alcacer 1:1, 87. Stoch 2:1

09.10.2014 – kvalifikácia na Majstrovstvá Európy 2016
Žilina, Slovensko

V druhom zápase našej kvalifikačnej skupiny sme privítali úradujúceho Majstra Európy Španielsko a dokázali ho poraziť. To nás dostalo na prvé miesto v tabuľke kvalifikačnej skupiny, pričom kvalifikáciu sme následne úspešne dotiahli až k postupu na šampionát.

#3 Slovensko – Belgicko 1:0 (1:0)

7. Schranz 1:0

17.06.2024 – Majstrovstvá Euopy 2024 – zápas v skupine
Deutsche Park Stadium, Frankfurt, Nemecko

Úvodný zápas EURA nás čakal najväčší favorit skupiny, ktorý si však s nami neporadil. Najväčšie prekvapenie úvodu šampionátu tak po skvelom výkone uhrali práve naši reprezentanti

#4 Anglicko – Slovensko 2:1 po predĺžení (0:1)

25. Schranz 0:1,  90+5. Bellingham 1:1, 91. Kane (v predĺžení)

17.06.2024 – Majstrovstvá Euopy 2024 – osemfinále
Auf Schalke arena, Gelsenkirchen, Nemecko

V osemfinále šampionátu sme boli dve minúty od konca keď sme prišli o vedenie. Navyše naša hra najmä v prvom polčase robila z anglických futbalistov len bezradných štatistov. Veľká škoda, že sme to nedotiahli až k postupu.